• Spotkanie z dentystą

16.05.2018

Wszystkie przedszkolaki wiedzą jak dbać o zęby, ale tej wiedzy nigdy za mało. W związku z tym zaprosiliśmy dziś do naszego przedszkola pana stomatologa. Tłumaczył on dzieciom, jak należy dbać o higienę jamy ustnej, w jaki sposób i ile czasu należy czyścić zęby. Przedszkolaki dowiedziały się, że słodycze można jeść bez większej szkody dla zębów, ale….. raz w jednej porcji. Potem należy je oczywiście porządnie wyszorować. Wielkim zainteresowaniem dzieci cieszył się model szczęki. Dzieci zapoznały się także z rodzajami szczoteczek do zębów. Celem spotkania było przybliżenie sylwetki dentysty, zapoznanie ze sposobami dbania o zęby, zmniejszenie obawy przed wizytą w gabinecie dentystycznym oraz zachęcenie dzieci do kontroli zębów. Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt z przedszkolaków nie będzie bał się wizyty u stomatologa, a jak należy dbać o zęby zapamięta na zawsze.

• Spotkanie z myśliwym

27.02.2018

W dniu 27 lutego br. dzieci z naszego przedszkola spotkały się z myśliwym Koła Łowieckiego Darz Bór ze Zbydniowiu P. Szczęchem . Nasze przedszkolaki z zaciekawieniem przysłuchiwały się opowiadaniom: czym zajmują się myśliwi, jakie zwierzęta można spotkać w naszych lasach, rozwiązywały zagadki, oglądały myśliwskie trofea i eksponaty.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały  słodkie "co nie co" i kolorowanki.

• Mikołajki w przedszkolu

Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci.

6 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość - ,,prawdziwy” św. Mikołaj. Najpierw było słychać dzwoneczki pomocników  – reniferów, potem donośne „hou, hou, hou” i pojawił się on – nasz ukochany św. Mikołaj! Cała sala powitały Mikołaja głośnymi oklaskami. Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Podczas spotkania Mikołaj życzył wszystkim dzieciom oraz pracownikom przedszkola zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia. Obiecał, że powróci do nas za rok.

Na zakończenie Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem i jego pomocnikami.

• 99 Rocznica Odzyskania Niepodległości