Nawigacja

 • Pożegnanie starszaków

  07.06.2017

    "Tu w tym przedszkolu dobrze nam było,

  Lecz niestety, to co dobre się skończyło.

   

  Dość zabawy, czas do pracy-

   

  Dziś mówimy my - starszacy-

   

  Żegnaj, żegnaj nam przedszkole”.

    tymi słowami wiersza  grupa 6 – latków pożegnała się ze swoim przedszkolem, paniami, kolegami, koleżankami i beztroską zabawą. Starszaki żegnając się z przedszkolem, dziękowały wszystkim, których w przedszkolu przez te cztery lata spotkały. Po zaprezentowaniu przygotowanego występu, pięknie odtańczonego poloneza  Pani dyrektor Teresa Kochan wręczyła wszystkim dzieciom pamiątkowe dyplomy ukończenia „starszaków”, tabla i książeczki oraz podziękowania rodzicom, za pomoc i współpracę  z  przedszkolem . Życzymy powodzenia na nowej drodze obowiązków szkolnych.

 • Dzień Mamy i Taty

  Znalezione obrazy dla zapytania dzień rodziny zaproszenieNajukochańszym Mamusiom i Tatusiom w ramach obchodów Dnia Rodziny nasi wychowankowie zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne, które w każdej grupie wiekowej wywołały na twarzach rodziców wielkie wzruszenie, a w sercach dumę ze swoich pociech. Wszystkie przedszkolaki nagrodzone zostały gromkimi brawami za wspaniałe występy. Na zakończenie uroczystości dzieci złożyły swoim rodzicom życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki.

 • III Olimpiada Przedszkolaków

  17.05.2017

    W środę 17 maja na boisku ze sztuczną nawierzchnią nasi wychowankowie brali udział w  III Olimpiadzie Przedszkolaków, w której  rywalizowało 14 przedszkoli ze Stalowej Woli. Przy pięknej słonecznej pogodzie drużyny rozegrały 6 konkurencji: strzały na bramkę, bieg sztafetowy – wahadłowy, rzuty woreczkami do celu, bieg z piłka między brzuchami, hokej na trawie i bieg sztafetowy „na trzech nogach”.

  Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana. Świadczy o tym chociażby rozegranie dodatkowej konkurencji o II miejsce pomiędzy trzema przedszkolami. Ostatecznie zdobywcy miejsc na podium otrzymali puchary, a każdy zawodnik medal, dyplom i dwuosobową wejściówkę na basen. W imieniu Prezydenta Stalowej Woli nagrody wręczała Pani Naczelnik Halina Wołos.

 • Jarmark Wielkanocny

  W sobotę przed Miejskim Domem Kultury zorganizowany został wiosenno-świąteczny jarmark, podczas którego odbywały się występy dzieci i konkursy na wielkanocne jajko i palmę. Nasze przedszkole wzięło udział w konstruowaniu gigantycznego jaja wielkanocnego, które zostało wykonane przez kilkoro chętnych rodziców i ich pociechy. Wszystkie wielkanocne jajka, będą oceniane na miejskim fb przez mieszkańców naszego miasta do 17 kwietnia 2017roku. Prosimy o "łapki w górę" pod naszym jajkiem.

  Oprócz tego nasi wychowankowie z grupy 6 latków koncertowali na plenerowej scenie, prezentując krótką część artystyczną, na którą składały się piosenki, wierszyki wielkanocne oraz  taniec "Dzwoneczki".

  Jarmark to również produkty regionalne, pisanki, baranki, palmy, ozdoby świąteczne, wyroby rękodzielnicze - to wszystko można było w sobotę zobaczyć i kupić na Placu Piłsudskiego.

 • Powitanie Wiosny w grupie 6 latków

  21.03.2017

 • Wystawa w Muzeum Świat Motyli

  Wczoraj grupa 6 latków oglądała w Muzeum Regionalnym piękną wystawę przyrodniczą "Świat Motyli" , gdzie obok tych niezwykłych owadów wystawa przybliżała także bogactwo towarzyszącej im fauny, tym bardziej interesującej, że są to najczęściej zwierzęta endemiczne, charakterystyczne dla wybranego obszaru. Na wystawie wyeksponowane zostały imponujące kolekcje motyli, zwierzęta występujące między innymi w Afrye, Ameryce Południowej, Azji i Oceanii. Dzieci zobaczyły rekordzistę wśród motyli charakteryzujących się największą powierzchnią skrzydeł, a także najmniejszego motyla o mikroskopijnej wielkości mierzącego kilka milimetrów. Obok zwierząt egzotycznych nie mogło zabraknąć przedstawicieli fauny z naszej strefy klimatycznej (wypożyczone ze Ośrodka Edukacji Ekologicznej Lasy Janowskie w Janowie Lubelskim). Były to zwierzęta żyjące w Puszczy Sandomierskiej, w lasach które znamy i chętnie odwiedzamy. Po wystawie 6 latki uczestniczyły w warsztatach plastycznych, podczas których wykonywały piękne, kolorowe motyle.

 • Grupa 6 latków i 4 latków w Królestwie Dinusia w Bibliotece

 • Tydzień Dinozaura

  13.02.2017

  „Dinozaurów poznawanie to wspaniała jest zabawa

  choć wymarły dawno temu każde dziecko chce je badać.”

  13 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dinozaura. Tego dnia dzieci poznały wiele gatunków dinozaurów, dowiedziały się gdzie i kiedy żyły, jak wyglądały, czym się żywiły oraz dlaczego wyginęły te znane prehistoryczne zwierzęta. Dzieci przyniosły różne przedmioty związane z tematem: figurki dinozaurów, pluszaki, książeczki edukacyjne, puzzle. Wzajemnie dzieliły się przyniesionymi skarbami i opowiadały o nich. Oglądaliśmy prezentację multimedialną z serii "Śladami dinozaurów", która bardzo spodobała się wszystkim dzieciom. Dzieci układały puzzle, rozwiązywały zagadki, szukały kości dinozaurów ukrytych w ziemi oraz lepiły z masy solnej swojego dinusia. Uwieńczeniem całego dnia było kolorowanie sylwet różnych dinozaurów.

 • Dzień Babci i Dziadka

  17.01.2017

  W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje –  to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją, a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, w dniach 17-20 stycznia 2017r. odbyły się uroczyste spotkania ,które stały się tradycją w naszym przedszkolu. Dyrektor Teresa Kochan wraz z nauczycielkami witała ciepłymi słowami szanownych gości, składając im serdeczne życzenia. Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki, tańce oraz inscenizację Jasełek. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Wszędzie słychać było gromkie „ Sto lat”, które bardzo wzruszało gości.  Na koniec wszystkie wnuczęta  obdarowały swoich  bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami.  Dopełnieniem uroczystych spotkań były słodkie poczęstunki oraz wspólne zabawy i tańce. Atmosfera była uroczysta, podniosła i pełna radości.

 • Zabawa Karnawałowa

  10.01.2017

 • Spotkanie z Mikołajem

  06.12.2016

  Znalezione obrazy dla zapytania święty mikołaj  Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Oczekując upragnionego Gościa dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże worki zabawek na grupę, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.

 • Występ dzieci 6 letnich z inscenizacją Bajka o misiu Rozbójnisiu

 • 28.11.2016

    Ostatnio grupa 6 latków gościła w Miejskiej Bibliotece Publicznej, z którą nasze przedszkole współpracuje już od kilku lat. Tym razem dzieci wzięły udział w obchodach Światowego Dnia Misia, podczas których rozwiązywały zagadki, rebusy, wykonywały zadania z zakresu czytania i kolorowały postacie misiów. Nie mogło zabraknąć małego co nieco, jakim zostały nagrodzone za udział w obchodach. Słowa podziękowania kierujemy do pani Iwonki, bibliotekarki prowadzącej spotkanie dzieci z krainą misiów.

 • Narodowe Święto Niepodległości

  10.11.2016

  Znalezione obrazy dla zapytania 11 listopada W czwartek 10 listopada 2016 w naszym przedszkolu obchodziliśmy Przedszkolne Święto Niepodległości. Wszystkie grupy ubrane w odświętne stroje i udekorowane biało-czerwonymi kotylionami, zaprezentowały krótkie części artystyczne, na które składały sie patriotyczne wiersze, żołnierskie piosenki i polski taniec Krakowiak. Był to dzień, podczas którego wspólnie z przybyłymi dziadkami wspominaliśmy upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości, zaśpiewaliśmy hymn Polski, a panująca atmosfera wywołała głębokie wzruszenia i entuzjazm wśród zaproszonych gości. Dziękujemy wszystkim za przybycie.

 • Dzień Pieczonego Ziemniaka

  24.10.2016

  Znalezione obrazy dla zapytania dzień ziemniakaDzień Pieczonego Ziemniaka to święto, jakie zostało przeprowadzone w grupie dzieci 6 letnich z udziałem zaproszonej grupy Wróbelki i pani dyrektor Teresy Kochan. W tym dniu dla dzieci była przygotowana krótka bajka o kartofelku, różne odmiany ziemnaików do odgadnięcia, zabawy i konkurencje sprawnościowe między grupami, a dla pań konkurs na najdłuższą obierkę z ziemniaka. Niespodzianką dla wszystkich zaproszonych gości była ziemniaczana uczta, podczas której dzieci ze smakiem "pałaszowały" wcześniej upieczone ziemniaki. Było zabawnie i smacznie.

 • Spotkanie z lekarzem stomatologiem

  21.10.2016

  21 października 2016 odbyło się we wszystkich grupach wiekowych spotkanie z lekarzem stomatologiem panem Adamem Szelągiem, w ramach realizacji programu „Akademia Aquafresh”. Podczas spotkania, pan doktor na modelu szczęki zademonstrował prawidłowy sposób mycia zębów, wspólnie z dziećmi ustalił dietę właściwą dla zdrowych zębów i kości oraz pokazał narzędzia dentystyczne – zgłębnik i lusterko. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały naklejki oraz podziękowały panu dentyście za wizytę w naszym przedszkolu.Znalezione obrazy dla zapytania akademia aquafresh

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Przedszkole to drugi dom, a nauczyciel to niezwylke ważna osoba w życiu szczególnie małych dzieci - to opiekun, przewodnik, autorytet. Bycie nauczycielem przedszkola jest nie tylko zawodem, ale także odpowiedzialną misją, którą powinno się powierzać wyjątkowym osobom.

  Znalezione obrazy dla zapytania dzień nauczyciela

  14 października Dzień Edukacji Narodowej to był szczególny dzień dla wszystkich nauczycieli i pracowników naszego przedszkola. Dzień niezwykły bowiem dzieci poprzez śpiewy i wiersze wyraziły płynącą prosto z serca swoją wdzięczność wychowawcom i opiekunom oraz całemu personelowi przedszkola za miłość, serce, opiekę i trud włożony w ich wychowanie i edukację. Każde słowo wypowiedziane przez "małych artystów" wzbudzało zachwyt i wzruszenie na twarzach zgromadzonych gośći. Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła przyznane nagrody i życzyła wszystkim pedagogom i pracownikom przedszkola powodzenie w realizacji ambitnych planów edukacyjnych, wychowawczych, administracyjnych i osobistych.

 • Dzień Jabłuszka

  13.10.2016

  Znalezione obrazy dla zapytania jabłuszkoDnia 13 pażdziernika br. obchodziliśmy w przedszkolu, w grupach Tygryski i Biedronki "Dzień Jabłuszka". Były konkursy w roli głównej z jabłkiem, tańce i zabawy z elementem współzawodnictwa oraz degustacja różnych odmian jabłek itp. Na wystawie dziecięcych prac znalazły się sylwety jabłuszka z robaczkiem do wiersza „Czerwony stoliczek”,  wycięte i pięknie pomalowane przez 4 latki. Należy dodać, że w jadłospisie tego dnia królowały oczywiście jabłka. To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu.

   

 • Wycieczka do Zagrody w Łążku Ordynackim

  20.09.2016

 • Międzynarodowy Dzień Muzyki

  Znalezione obrazy dla zapytania dzień muzykiJuż po raz kolejny w naszym przedszkolu obchodziliśy święto Międzynarodowego Dnia Muzyki. Głównym celem tego święta było przedstawienie muzyki w taki sposób by była kojarzona jako dobro ludzkości oraz promocja muzyków; absolwentów naszej placówki. Tego dnia gościliśmy w naszym przedszkolu muzyków wraz z ich instrumentami: panią Anię B. z córką Sarą (wiolonczela i flet poprzeczny), Weronikę B. (skrzypce) i Wiktora K. (gitara). Wszystkim za udział w uroczystości i wspólne muzykowanie dziękujemy :).

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Przedszkole nr 5 im. Juliana Tuwima w Stalowej Woli
  37- 464 Stalowa Wola
  ul. Mieszka I-go 5
 • 15 844 03 25

Galeria zdjęć