• Powitanie Pani Jesieni

  23 września 2020 r. zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbyła się impreza "Powitanie Jesieni", gdyż tego dnia kończy się astronomiczne lato, a zaczyna się kolejna pora roku - jesień.Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o dwóch porach roku - lecie i jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. Zaraz po śniadaniu przebraliśmy się w kolorów jesienne opaski. Panie przypomniały dzieciom o darach lata, jakie ze sobą niosło przez ostatnie miesiące: słoneczko, plażę, pluskanie w wodzie, owoce leśne…. Dzieci  bawiły się przy piosence "Wspólny krąg" „Kasztanki”. Była też niespodzianka od Pani Jesień, list z prośbą o rozwiązanie jesiennych zagadek. Były  konkursy z elementem współzawodnictwa, a na koniec imprezy wykonaliśmy piękne i kolorowe prace plastyczne już o tematyce jesiennej: tj. jesienne szale pani jesieni.

 • Wycieczka do Madejówki z okazji Dnia Przedszkolaka

  W słoneczny poniedziałkowy dzień wszystkie dzieci z naszego Przedszkola wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Madejówka”. Na terenie gospodarstwa mieszczą się stajnie oraz zwierzyniec, po którym oprowadzała nas właścicielka ciekawie opowiadając o zwierzętach, którymi się opiekuje. Dzieci poznały wygląd i zwyczaje wielu zwierząt, a były wśród nich konie, kozy, krowy, lama, osiołki, owce, emu, króliki. Mogły także karmić zwierzęta marchewką.  Po zwiedzaniu dzieci jadły placki z blachy, kiełbaskę oraz piły kompot przygotowany przez gospodynię. Kolejnymi atrakcjami była jazda na koniu oraz przejazd bryczką po pięknej okolicy. Dzieci mogły też pobawić się na placu zabaw, gdzie miały do dyspozycji zjeżdżalnie, huśtawki, trampolinę i domek na drzewie. Mogły też robić gigantyczne bańki mydlane.

  Bardzo zadowolone wróciły do Przedszkola i chętnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki.

 • Sprawozdanie finansowe za rok 2019

 • Zabawa karnawałowa

   Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.Tak też było u nas w dniu 7 stycznia. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana itd.,nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Dzieci świetnie się bawiły w gronie nauczycieli oraz prowadzących wodzirejów, którzy uatrakcyjnili nasz bal przebierańców, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach. Muzyka porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka i  Kaczuch. W trakcie karnawałowych szaleństw był czas na soczek oraz słodką przekąskę, jak również na pamiątkowe zdjęcie.     Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. 

              Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie

  w przygotowanie pięknych balowych strojów.           

  Kolejny bal karnawałowy już za rok :)

 • 11 LISTOPADA

 • Wmiksuj się

 • Dyniowe inspiracje

  29 października 2019 r. w Przedszkolu nr 5 im. Juliana Tuwima w Stalowej Woli został rozstrzygnięty I rodzinny konkurs artystyczny "Dyniowe inspiracje". Inicjatorkami konkursu były nauczycielki grupy 4- latków, które za cel przewodni uznały wzmocnienie więzi emocjonalnych w rodzinie poprzez wspólne działanie oraz umożliwienie dzieciom i rodzicom prezentacji własnych dokonań twórczych.

  Konkurs "Dyniowe inspiracje" był adresowany do wszystkich chętnych dzieci przy współudziale rodziców, a tematem była oczywiście dynia. Na konkurs wpłynęło 50 prac wykonanych według własnego pomysłu i dowolną techniką plastyczną. Chętnych oczywiście nie brakowało, a pomysłowość dzieci i rodziców, sposób wykonania zadziwił wszystkich. Komisja konkursowa brała pod uwagę przede wszystkim wkład pracy, w tym wkład pracy dziecka, różnorodność wykorzystanych materiałów, kreatywność, zgodność z tematem, oryginalność oraz walory artystyczne i estetyczne pracy.

  Wybór był bardzo trudny, bo każda praca była piękna. Jury przyznało wszystkim dzieciom upominki, po części ufundowane przez przedszkole i sponsorów.

  Zwieńczeniem przedsięwzięcia była pyszna i zdrowa zupa dyniowa serwowana dzieciom na obiad w dniu zakończenia konkursu.

 • Akcja "Szkoła pamięta"

   W tym roku szkolnym nasze przedszkole zostało włączone do akcji 'Szkoła pamięta". Akcja polegać będzie na upamiętnieniu ważnych postaci i wydarzeń historycznych, odwiedzeniu lokalnych miejsc pamięci oraz odwiedzeniu miejskiego cmentarza i nagrobków.

  W czwartek grupa 4-5-6 latków wybrała się na wycieczkę na rozwadowski cmentarz, celem odwiedzenia grobów, posprzątania tych o których nikt nie pamięta i zapalenia zniczy. Dzieci miały możliwość  oglądania nagrobków, które przeszły renowację i tworzą historie naszego miasta.

   

 • Wycieczka do lasu

  W piątek 18 października 2019 r. nasi wychowankowie pojechali na wycieczkę do lasu w Stalowej Woli tzw. Cichego Kąta. Na miejscu spotkania na dzieci czekał pan leśniczy, który zapoznał wychowanków z zasadami zachowywania się w lesie oraz pokazał bogactwo środowiska leśnego. Dzieci miały możliwość zadawania pytań, podglądania przyrody a na zakończenie spotkania otrzymały drobne upominki w postaci odblasków. Na tym jednak nie zakończyła się wycieczka, albowiem na przedszkolaków czekała niespodzianka: pieczenie kiełbasek.

 • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

  We wtorek całe nasze przedszkole świętowało Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji dla dzieci zostały zamówione dmuchańce, pływające łódki, a których to zabawkach każda grupa wiekowa pod opieką swoich pań świetnie się bawiła. Z okazji tego święta był również słodki podwieczorek oraz każdy przedszkolak otrzymał kolorowego balonika.

   

 • Spotkanie z psychologiem w grupie Biedronki

 • Dni adaptacyjne

  Jak co roku w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia adaptacyjne dla nowych przedszkolaków, aby pomóc dzieciom i rodzicom  zminimalizować stres i obawy pierwszych dni pobytu w przedszkolu.

  W tym roku te dni odbyły się 26,27,28 sierpnia 2019 r. Uczestniczyli w nich rodzice z dziećmi, pani dyrektor, nauczycielki oraz personel pomocniczy.

  Życzymy nowym przedszkolakom uśmiechu i cudownych wrażeń każdego dnia.

   

 • Święto Flagi w przedszkolu

  30.04.2019

    „Czerwień to miłość, biel serce czyste, 

                                         piękne są nasze barwy ojczyste”.

                                      2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

      

  Dzieci z grupy Wróbelki, aby uczcić ten wyjątkowy dzień przygotowały krótką prezentację, podczas której przybliżyły wszystkim historię obchodzenia Dnia Flagi, utrwaliły nazwy symboli narodowych. Wszystkie dzieci doskonale odpowiadały na zadawane zagadki, wspólnie odśpiewały z powagą i w pozycji na baczność Mazurek Dąbrowskiego.  

       Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.

  Święto Flagi w przedszkolu - Obrazek 1Święto Flagi w przedszkolu - Obrazek 2Święto Flagi w przedszkolu - Obrazek 3

 • Dzień Sapera w Jednostce Wojskowej w Nisku

  26.04.2019

  Dzień Sapera w Jednostce Wojskowej w Nisku - Obrazek 1Dzień Sapera w Jednostce Wojskowej w Nisku - Obrazek 2Dzień Sapera w Jednostce Wojskowej w Nisku - Obrazek 3

  Dzień Sapera w Jednostce Wojskowej w Nisku - Obrazek 4Dzień Sapera w Jednostce Wojskowej w Nisku - Obrazek 5Dzień Sapera w Jednostce Wojskowej w Nisku - Obrazek 6Dzień Sapera w Jednostce Wojskowej w Nisku - Obrazek 7

 • Wycieczka do Miejskiego Zakładu Komunalnego

  12.04.2019

  Wycieczka do Miejskiego Zakładu Komunalnego - Obrazek 1Wycieczka do Miejskiego Zakładu Komunalnego - Obrazek 2Wycieczka do Miejskiego Zakładu Komunalnego - Obrazek 3Wycieczka do Miejskiego Zakładu Komunalnego - Obrazek 4

 • Warsztaty wielkanocne dla rodziców z grupy "Motylki" i "Biedronki"

  Warsztaty wielkanocne dla rodziców z grupy "Motylki" i "Biedronki" - Obrazek 1Warsztaty wielkanocne dla rodziców z grupy "Motylki" i "Biedronki" - Obrazek 2Warsztaty wielkanocne dla rodziców z grupy "Motylki" i "Biedronki" - Obrazek 3

  Warsztaty wielkanocne dla rodziców z grupy "Motylki" i "Biedronki" - Obrazek 4Warsztaty wielkanocne dla rodziców z grupy "Motylki" i "Biedronki" - Obrazek 5Warsztaty wielkanocne dla rodziców z grupy "Motylki" i "Biedronki" - Obrazek 6

  Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Tuż przed Wielkanocą, i w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji.

  Właśnie z tej okazji zaprosiliśmy Rodziców dzieci z grupy Motylki i Biedronki na wielkanocny występ, połączony z recytacją wierszy, śpiewem piosenek i tańcem. Po występie przedszkolaki i rodzice z przygotowanych różnorodnych materiałów plastycznych, wykonały piękne wielkanocne dekoracje. Były świąteczne koszyczki z pisankami, wielkanocne wianki, wesołe baranki i zajączki. Gotowe dekoracje zostały przekazane na kiermasz wielkanocny, jaki został zorganizowany w naszym przedszkolu.

  Spotkanie było doskonałą okazją dla Rodziców do zobaczenia swoich pociech podczas występu, miłego spędzenia czasu oraz wspólnej zabawy. Warsztaty przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój.

  Dziękujemy Rodzicom za obecność, przyniesione materiały plastyczne oraz zaangażowanie w pracę przedszkola, a tym samym w wychowanie Waszych pociech.

 • Spotkanie 3 latków z panią pielęgniarką

  09.04.2019

  Spotkanie 3 latków z panią pielęgniarką - Obrazek 1 Spotkanie 3 latków z panią pielęgniarką - Obrazek 2 Wtorek-  9.04.2019 r. Tego dnia dzieci z grupy 3 latków odwiedziła pani pielęgniarka. Celem spotkania było uświadomienie przedszkolakom konieczności dbania o własne zdrowie, aby do późnych lat swojego życia mieć dobre samopoczucie i siły witalne do działania. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się min. jak wykonać opatrunki, jak należy zdrowo się odżywiać, gdzie mieszkają witaminki oraz wiele innych ważnych informacji. Uświadomiły sobie też, że nawet zwykłe wycieranie „noska”, jest bardzo ważne, gdyż nieumiejętne prowadzi do wielu chorób. Dzieci miały mnóstwo pytań do pani pielęgniarki, na które sympatyczna pani Marta z radością odpowiedziała.

 • Warsztaty stomatologiczne dla przedszkolaków

  27.03.2019

  Warsztaty stomatologiczne dla przedszkolaków - Obrazek 1Warsztaty stomatologiczne dla przedszkolaków - Obrazek 2Warsztaty stomatologiczne dla przedszkolaków - Obrazek 3

  Nasi wychowankowie wzięli udział w warsztaty stomatologicznych.
  Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się kim jest dentysta, co robi i dlaczego,  miały szansę oswoić się z białym fartuchem, narzędziami używanymi przez dentystę. Nauczyły się, jak jest zbudowany ząb, dowiedziały się czym jest próchnica, jak powstaje i dlaczego cukier szkodzi zębom. W ramach zabawy plastycznej przeszły „szybki kurs plombowania zęba”. Nauczyły się także prawidłowo myć zęby. Na zakończenie warsztatów każde dziecko otrzymało informację o stanie uzębienia, potrzebach leczniczych, a także zalecenia higieniczne i broszurki z dyplomem.

 • ZABAWA KARNAWAŁOWA

  01.03.2019

  ZABAWA KARNAWAŁOWA - Obrazek 1  ZABAWA KARNAWAŁOWA - Obrazek 2  ZABAWA KARNAWAŁOWA - Obrazek 3

  ZABAWA KARNAWAŁOWA - Obrazek 4  ZABAWA KARNAWAŁOWA - Obrazek 5

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Przedszkole nr 5 im. Juliana Tuwima
  37-464 Stalowa Wola
  Mieszka I-go 5
 • 15 844 03 25

Galeria zdjęć