• Zabawa w teatr w grupie 5 latków

  W ostatnich dniach w grupie dzieci 5 letnich, podczas zajęcia organizowanego, chłopcy i dziewczynki przedstawiali teatrzyk "Czerwony Kapturek". Pomysł wspólnej zabawy, zrodził się po przedstawieniu podobnego widowiska przez nauczycielki. Dzieci przebrane w odpowiednie stroje, wcieliły się w role bohaterów i pokazały inscenizację znanej wszystkim bajki o Czerwonym Kapturku. Zabawy było, że ho ho...

 • Dzień Kobiet w przedszkolu

 • Dzień Bezpiecznego Internetu

  DBI to projekt, do którego została zgłoszona nasza placówka

  Przedszkole nr 5 im.Juliana Tuwima w Stalowej Woli.

  (Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę)

   

  Jego głównym celem było:

  inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

  W ramach projektu 15-19 lutego w każdej grupie wiekowej zostałyprzeprowadzone:

  - krótkie pogadanki z dziećmi (3-6 latki) na temat nadmiernego korzystania z urządzeń ekranowych,

  - zajęcia oraz ćwiczenia na zasobach serwisu edukacyjnego www.necio.pl (5-6 latki),

  - konkurs plastyczny na plakat „Komputer pomaga, nie szkodzi” (3-6 latki),

  natomiast każde dziecko otrzymało drobny upominek i broszurki edukacyjne dla rodziców.

  Nasze przedszkole za udział w  projekcie DBI otrzyma elektroniczne zaświadczenie uczestnictwa w obchodach DBI. 

 • Bal karnawałowy

   

  Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka -  w takiej atmosferze bawiły się dzieci 8 lutego podczas balu karnawałowego w naszym przedszkolu. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach. Niespodzianką dla dzieci był teatrzyk pt. ,,Czerwony Kapturek”, w wykonaniu pań z przedszkola. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń.

 • Spotkanie z Mikołajem

   

  7 grudnia do naszego przedszkola zawitał miły gość w towarzystwie Śnieżynki. Tego dnia dzieci jak zaczarowane same szybko wstały i bez żadnego ociągania pojawiły się w przedszkolu. Każde dziecko cały rok ciężko pracowało na to aby właśnie w tym dniu spotkać Świętego Mikołaja i móc odebrać od Niego podarunek.

   Od samego rana dzieci podekscytowane wyczekiwały Świętego nasłuchując radosnego okrzyku “ho, ho, ho!”

  Atmosfera spotkania była magiczna. Każdy w tym dniu został obdarowany prezentem. Gdy tylko nasz gość pożegnał się z nami, szeleszczące paczki w rączkach dzieci zostały otworzone. Bardzo się cieszyły z podarunków które otrzymały. Wracając do domu z wypiekami na twarzy opowiadały swym Rodzicom o spotkaniu.

  “Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i za radość jaką podarowałeś naszym przedszkolakom. Do zobaczenia za rok!”

   

   

 • Światowy Dzień Misia

  W dniu 25.11.2020r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.  Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach. Dla dzieci tego dnia przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

 • Szkoła do hymnu

  Szkoła do hymnu” – na zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży nasze przedszkole brało udział w akcji "Szkoła do hymnu". Akcja polegała na odśpiewaniu 8 listopada o symbolicznej godz. 11.11 hymnu narodowego celem upamiętnienia ważnych rocznic i postaci historycznych. Zwrócono uwagę dzieci na historię naszej małej ojczyzny i lokalnych bohaterów.

   

 • Dzień z życia Przedszkola. Piątek u BIEDRONEK.

  W każdy piątek dzieci grupy Biedronki biorą udział w zajęciach z panią Dyrektor. Przenoszą się wówczas w fantastyczny świat teatru, zabaw na świeżym powietrzu, a podczas zajęć plastycznych i muzycznych, rozbudzają swoje artystyczne dusze. Wesołej zabawie nie ma końca.

 • Próba ewakuacyjna

  Dnia 20.10.2020r. w Przedszkolu nr 5 im. Juliana Tuwima, miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa.

  Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie  z zasadami bezpiecznej ewakuacji, zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.

  Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Wszystkie dzieci bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek.

  W próbnej ewakuacji wzięły udział dzieci z grup: ,,Wróbelki”, ,,Pszczółki”,,,Biedronki”.

 • Dzień Jabłuszka w grupie 3-4 latków

  Dnia 30.09. 2020r. w naszej grupie  odbył się ,, Dzień Jabłuszka’’. Tego dnia dzieci  wysłuchały  wiersza  pt. „ Entliczek pentliczek ”, rozpoznawały drzewa owocowe oraz rozwiązywały zagadki o jabłku . Brały udział w konkurencjach zręcznościowych oraz zabawach ruchowych do piosenki ,, Małe czerwone jabłuszko’’. Były również okazje do wykonania zadań matematycznych i plastycznych. Przedszkolaki ze smakiem degustowały jabłuszka oraz mus jabłkowy. To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu.               

 • Powitanie Pani Jesieni

  23 września 2020 r. zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbyła się impreza "Powitanie Jesieni", gdyż tego dnia kończy się astronomiczne lato, a zaczyna się kolejna pora roku - jesień. Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o dwóch porach roku - lecie i jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. Zaraz po śniadaniu przebraliśmy się w kolorów jesienne opaski. Panie przypomniały dzieciom o darach lata, jakie ze sobą niosło przez ostatnie miesiące: słoneczko, plażę, pluskanie w wodzie, owoce leśne…. Dzieci  bawiły się przy piosence "Wspólny krąg" „Kasztanki”. Była też niespodzianka od Pani Jesień, list z prośbą o rozwiązanie jesiennych zagadek. Były  konkursy z elementem współzawodnictwa, a na koniec imprezy wykonaliśmy piękne i kolorowe prace plastyczne już o tematyce jesiennej: tj. jesienne szale pani jesieni.

 • Wycieczka do Madejówki z okazji Dnia Przedszkolaka

  W słoneczny poniedziałkowy dzień wszystkie dzieci z naszego Przedszkola wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Madejówka”. Na terenie gospodarstwa mieszczą się stajnie oraz zwierzyniec, po którym oprowadzała nas właścicielka ciekawie opowiadając o zwierzętach, którymi się opiekuje. Dzieci poznały wygląd i zwyczaje wielu zwierząt, a były wśród nich konie, kozy, krowy, lama, osiołki, owce, emu, króliki. Mogły także karmić zwierzęta marchewką.  Po zwiedzaniu dzieci jadły placki z blachy, kiełbaskę oraz piły kompot przygotowany przez gospodynię. Kolejnymi atrakcjami była jazda na koniu oraz przejazd bryczką po pięknej okolicy. Dzieci mogły też pobawić się na placu zabaw, gdzie miały do dyspozycji zjeżdżalnie, huśtawki, trampolinę i domek na drzewie. Mogły też robić gigantyczne bańki mydlane.

  Bardzo zadowolone wróciły do Przedszkola i chętnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki.

 • Sprawozdanie finansowe za rok 2019

 • Zabawa karnawałowa

   Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.Tak też było u nas w dniu 7 stycznia. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana itd.,nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Dzieci świetnie się bawiły w gronie nauczycieli oraz prowadzących wodzirejów, którzy uatrakcyjnili nasz bal przebierańców, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach. Muzyka porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka i  Kaczuch. W trakcie karnawałowych szaleństw był czas na soczek oraz słodką przekąskę, jak również na pamiątkowe zdjęcie.     Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. 

              Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie

  w przygotowanie pięknych balowych strojów.           

  Kolejny bal karnawałowy już za rok :)

 • 11 LISTOPADA

 • Wmiksuj się

 • Dyniowe inspiracje

  29 października 2019 r. w Przedszkolu nr 5 im. Juliana Tuwima w Stalowej Woli został rozstrzygnięty I rodzinny konkurs artystyczny "Dyniowe inspiracje". Inicjatorkami konkursu były nauczycielki grupy 4- latków, które za cel przewodni uznały wzmocnienie więzi emocjonalnych w rodzinie poprzez wspólne działanie oraz umożliwienie dzieciom i rodzicom prezentacji własnych dokonań twórczych.

  Konkurs "Dyniowe inspiracje" był adresowany do wszystkich chętnych dzieci przy współudziale rodziców, a tematem była oczywiście dynia. Na konkurs wpłynęło 50 prac wykonanych według własnego pomysłu i dowolną techniką plastyczną. Chętnych oczywiście nie brakowało, a pomysłowość dzieci i rodziców, sposób wykonania zadziwił wszystkich. Komisja konkursowa brała pod uwagę przede wszystkim wkład pracy, w tym wkład pracy dziecka, różnorodność wykorzystanych materiałów, kreatywność, zgodność z tematem, oryginalność oraz walory artystyczne i estetyczne pracy.

  Wybór był bardzo trudny, bo każda praca była piękna. Jury przyznało wszystkim dzieciom upominki, po części ufundowane przez przedszkole i sponsorów.

  Zwieńczeniem przedsięwzięcia była pyszna i zdrowa zupa dyniowa serwowana dzieciom na obiad w dniu zakończenia konkursu.

 • Akcja "Szkoła pamięta"

   W tym roku szkolnym nasze przedszkole zostało włączone do akcji 'Szkoła pamięta". Akcja polegać będzie na upamiętnieniu ważnych postaci i wydarzeń historycznych, odwiedzeniu lokalnych miejsc pamięci oraz odwiedzeniu miejskiego cmentarza i nagrobków.

  W czwartek grupa 4-5-6 latków wybrała się na wycieczkę na rozwadowski cmentarz, celem odwiedzenia grobów, posprzątania tych o których nikt nie pamięta i zapalenia zniczy. Dzieci miały możliwość  oglądania nagrobków, które przeszły renowację i tworzą historie naszego miasta.

   

 • Wycieczka do lasu

  W piątek 18 października 2019 r. nasi wychowankowie pojechali na wycieczkę do lasu w Stalowej Woli tzw. Cichego Kąta. Na miejscu spotkania na dzieci czekał pan leśniczy, który zapoznał wychowanków z zasadami zachowywania się w lesie oraz pokazał bogactwo środowiska leśnego. Dzieci miały możliwość zadawania pytań, podglądania przyrody a na zakończenie spotkania otrzymały drobne upominki w postaci odblasków. Na tym jednak nie zakończyła się wycieczka, albowiem na przedszkolaków czekała niespodzianka: pieczenie kiełbasek.

 • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

  We wtorek całe nasze przedszkole świętowało Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji dla dzieci zostały zamówione dmuchańce, pływające łódki, a których to zabawkach każda grupa wiekowa pod opieką swoich pań świetnie się bawiła. Z okazji tego święta był również słodki podwieczorek oraz każdy przedszkolak otrzymał kolorowego balonika.

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Przedszkole nr 5 im. Juliana Tuwima
  37-464 Stalowa Wola
  Mieszka I-go 5
  przedszkole5@stalowawola.pl
 • 15 844 03 25

Galeria zdjęć