• Dzień Babci i Dziadka

  21.01.2019

  Dzień Babci i Dziadka - Obrazek 1Dzień Babci i Dziadka - Obrazek 2Dzień Babci i Dziadka - Obrazek 3

  Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego, Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w naszym przedszkolu bardzo uroczyście. Motylki, Wróbelki, Tygryski i Biedronki w tych dniach zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków.

  Dzieci przygotowały specjalne dla nich programy artystyczne, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.

  W przygotowanych programach artystycznych wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem Niejednej babci i dziadkowi zakręciła się łza w oku.

  Następnie wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane samodzielnie upominki i laurki z pięknymi życzeniami.

  To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne radości i dumy.

  Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

   

 • W krainie dinozaurów - spotkanie z panem Ireneuszem

  14.12.2018

  W krainie dinozaurów - spotkanie z panem Ireneuszem - Obrazek 1  W krainie dinozaurów - spotkanie z panem Ireneuszem - Obrazek 2

  Dnia 14.12.2018r. do grupy ,,Biedronki”, ,,Motylki” zawitał - pan Ireneusz ( tato Bruna), który pracował jako geolog. Pan Ireneusz opowiedział nam o zawodzie geologa, mogliśmy również pooglądać okazy skamieniałości  które zostały odnalezione podczas wypraw. Dodatkowo gość przygotował dla dzieci ciekawą prezentację o dinozaurach, które były głównym tematem tygodniowych zajęć w przedszkolu. Dzieci uważnie słuchały i zadawały mnóstwo pytań. Spotkanie z panem Ireneuszem było bardzo ciekawym wydarzeniem dla najmłodszych, którzy po raz kolejny poszerzyli swoją wiedzę o otaczającym nas świecie przyrody.

 • Jasełka

  18.12.2018

  Jasełka - Obrazek 1

  W dniach od 18-20 grudnia 2018r. dzieci z grupy "Biedronki”, ,,Tygryski”, ,,Wróbelki” przedstawiły Jasełka dla swoich rodziców. Głównym celem tych uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dzieci przebrane w kostiumy postaci z Jasełek recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Sala wypełniona była aniołkami, które śpiewały kolędy, pastorałki i wspaniale recytowały przygotowane wierszyki.

 • Mikołajki

  06.12.2018

  Mikołajki - Obrazek 1Mikołajki - Obrazek 2Mikołajki - Obrazek 3

  Mikołajki - Obrazek 4Mikołajki - Obrazek 5Mikołajki - Obrazek 6

  Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Oczekując upragnionego Gościa dzieci z wielkim zainteresowaniem nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wizyty.

 • Międzynarodowy Dzień Misia

  23.11.2018

  Międzynarodowy Dzień Misia - Obrazek 1Międzynarodowy Dzień Misia - Obrazek 2Międzynarodowy Dzień Misia - Obrazek 3

  Międzynarodowy Dzień Misia - Obrazek 4Międzynarodowy Dzień Misia - Obrazek 5Międzynarodowy Dzień Misia - Obrazek 6

  Międzynarodowy Dzień Misia - Obrazek 7Międzynarodowy Dzień Misia - Obrazek 8Międzynarodowy Dzień Misia - Obrazek 9

 • Spotkanie 3 latków z panią psycholog

  20.11.2018

  Spotkanie 3 latków z panią psycholog - Obrazek 1 Spotkanie 3 latków z panią psycholog - Obrazek 2

  Dzisiaj w przedszkolu w grupie 3 latków gościliśmy mamę Blanki, Panią Izabelę Gierak, która zaprezentowała swój zawód. Pani Iza jest psychologiem, a w praktyce psychologicznej specjalizuje się w pomocy rodzinie, dzieciom i  młodzieży.

  Pani Iza swoje spotkanie z przedszkolakami rozpoczęła od przedstawienia się i krótkiej prezentacji zawodu. Następnie każde dziecko mogło przywitać sie z rówieśnikami, wypowiadając głośno swoje imię. Kolejnym punktem spotkania była zabawa o emocjach, jak również rozmowa na temat radzenia sobie ze złymi emocjami np. podczas konfliktów w przedszkolu. Dzieci poznały za pomocą minek różne stany emocjonalne, jakie nam towarzyszą każdego dnia: radość, smutek, złość, zdenerwowanie. Na koniec dzieci wzięły udział w zabawie podsumowującej wizytę i zdobyte wiadomości.

  To było naprawdę wyjątkowe spotkanie, bardzo dziękujemy Pani Izie za wizytę i ciekawe przedstawienie zawodu psychologa!

 • Spotkanie 3 latków z weterynarzem

  19.11.2018

  19 listopada 2018 r. dzieci z grupy Motylki gościły Panie weterynarz, które w odwiedziny przyszły ze swoim podopiecznym. Panie  rozpoczęły spotkanie od ważnych i ciekawych informacji na temat zwierząt, omówiły ich wygląd, cechy charakterystyczne oraz przedstawiły poszczególne gatunki i rodziny zwierząt. Następnie opowiedziały o pracy weterynarza. Dzieci dowiedziały się jak wygląda i co zawiera teczka pani doktor, strój, w który ubiera się do operacji chirurgicznych. Ciekawostką było również to, że są różne wielkości stetoskopu, dobierane odpowiednio do wielkości zwierząt. Dużą  frajdą była możliwość posłuchania jak bije serce psa, oraz zaobserwowanie jak zachowują się jego oczy podczas badania. Spotkanie bardzo podobało sie przedszkolakom, o czym może świadczyc fakt, że całą resztę dnia wspominały podopiecznego pań weterynarz i jego popisy.

   

 • Spotkanie w ramach Kampanii " Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!” .

  24.11.2018

   

  W tym tygodniu nasi wychowankowie wzięli udział w spotkaniu z pracownikami Staraży Ochrony Kolei w ramach kampanii  Bezpieczny przejazd - ‘’Szlaban na ryzyko!”, prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. od 2005 roku. Głównym celem spotkania było podniesienie świadomości dzieci nt. zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach oraz kształtowanie odpowiednich zachowań związanych z bezpieczeństwem i wychowaniem komunikacyjnym. Dzięki zaprezentowanym filmom, dzieci mogły oswoić się z tematyką bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Poznały pracę Straży Ochrony Koleii oraz brały udział w tresurze owczarka. Zabawę z dziećmi urozmaiciły zagadki i zadania multimedialne, jak  również specjalnie przygotowane kolorowanki, które otrzymał każdy wychowanek.

  Spotkanie w ramach Kampanii " Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!” . - Obrazek 1 Spotkanie w ramach Kampanii " Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!” . - Obrazek 2Spotkanie w ramach Kampanii " Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!” . - Obrazek 3

   

 • Obchody 100 lecia odzyskania niepodległości

  09.11.2018

  Obchody 100 lecia odzyskania niepodległości - Obrazek 1Obchody 100 lecia odzyskania niepodległości - Obrazek 2 Obchody 100 lecia odzyskania niepodległości - Obrazek 3

  Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. 

  Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych.

  Dlatego też 9 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki  z grupy „Wróbelki” od paru tygodni przygotowywały  się do tego ważnego wydarzenia pod opieką pani Ali i Jadzi. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły tańce ludowe Polonez i Krakowiak. Każdy tego ważnego dnia wyglądał odświętnie i uroczyście, a na  piersiach dzieci i zaproszonych gości widniały kotyliony w barwach narodowych. Dzięki przygotowanym śpiewnikom zaproszeni goście mogli przyłączyć się do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

  Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Tego dnia  odbyło się także rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Flaga biało-czerwona" przygotowanego i przeprowadzonego przez panią Anię i Marysię w grupie dzieci 3 letnich. Było uroczyście i kolorowo, nie zabrakło również wspólnego śpiewania hymnu Polski przed budynkiem naszego przedszkola.
  Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.  

 • Pasowanie na Przedszkolaka

  30.10.2018

  Dzień 30 października pozostanie na długo w pamięci dzieci 3 i 4 letnich. Tego właśnie dnia odbyły się pierwsze ważne przedszkolne grupowe uroczystości – pasowanie na przedszkolaka. Uroczystości w obu grupach rozpoczęły się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, inscenizacja jesienna, zabawy ruchowe i taniec krakowiak. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor Teresa Kochan dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka dotykając po ramieniu wielkim ołówkiem. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania, etykietkę przedszkola oraz mały słodki upominek.

  Wszystkim podobała się zabawa, chociaż w niejednym oku mam pojawiły się łzy wzruszenia.

  Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania, nabytych przez 2 miesiące uczęszczania do przedszkola, umiejętności dzieci.

 • Spotkanie z pielęgniarką w grupie Biedronki

  Spotkanie z pielęgniarką w grupie Biedronki - Obrazek 1 Spotkanie z pielęgniarką w grupie Biedronki - Obrazek 2

  O higienie, zasadach dbania o zdrowie, zachowaniu podczas choroby i zasadach przyjmowania leków mówiła zaproszona do grupy "Biedronki” pani pielęgniarka.eklama

  Dnia 18.10.2018r. dzieci z grupy ,,Biedronki” gościły w przedszkolu panią pielęgniarkę. Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające dla małych słuchaczy. Nasz gość w ciekawy dla dzieci sposób przekazał im informacje na temat podstawowych zasad higieny ciała i dbania o zdrowie.
  Dzieci dowiedziały się, jak zachowywać się podczas choroby o nakazie zażywania leków tylko pod okiem dorosłych. Dzieci mogły  zobaczyć co znajduje się w walizce, którą przyniosła Pani pielęgniarka.
  Biedronki przekonały się jak bardzo ważne w życiu małego dziecka  jest zdrowe odżywianie się, spożywanie owoców i warzyw. Same również dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami. Na zakończenie spotkania jako jeden ze sposobów dbania o zdrowie dzieci wraz z panią pielęgniarką wykonały gimnastykę.

   

 • Spotkanie z myśliwym w grupie Biedronki

  11.10.2018

  Spotkanie z myśliwym w grupie Biedronki - Obrazek 1  Spotkanie z myśliwym w grupie Biedronki - Obrazek 2 

  W dniu 11.10.2018 roku grupę ,,Biedronki” odwiedzili niezwykli goście, był to myśliwy z Koła Łowieckiego "Darz Bór”- Pan Kondrat wraz żoną Panią Agnieszką. Przedszkolaki poznały piękną legendę o św. Hubercie, mogły obejrzeć strój do codziennych polowań. Ale najważniejsze poznały bliżej rolę myśliwego w życiu lasu. Dzięki opowiadaniom mogły dowiedzieć się w jaki sposób myśliwi dokarmiają zwierzęta, co jest przysmakiem dzików,  saren, bażantów ale i jak należy zachowywać się w lesie gdy znajdą małe lub chore zwierzątka. Mogły dotknąć skóry dzika, kuny lisa.

  Zorganizowanie takiej wizyty u przedszkolaków okazało się dużym sukcesem, gdyż dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały myśliwskich opowieści i niechętnie się żegnały ze swoimi gośćmi pozdrowieniem myśliwskim "Darz Bór.”

 • Wycieczka do Goliszowca

  12.10.2018

  Wycieczka do Goliszowca - Obrazek 1Wycieczka do Goliszowca - Obrazek 2Wycieczka do Goliszowca - Obrazek 3

  Piątek 12.10.2018r. dla dzieci z naszego przedszkola był dniem pełnym wrażeń. Wszystkie grupy zaraz po śniadaniu wyjechały autokarem na wycieczkę do lasu w Goliszowcu.

  Reklama

  Na miejscu przedszkolaki wybrały się na spacer po lesie poszukiwać śladów jesieni. Mieli okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Ta wycieczka - to obserwacja naturalnego świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia dla przedszkolaków. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając.
  Podczas spotkania z panem leśniczym dzieci utrwaliły zasady prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt.
  Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Możliwość bezpośredniego kontaktu z nią dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość. Wyprawa zakończyła się grillowaniem kiełbasek.
  — Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń oraz z leśnymi pamiątkami przedszkolaki wróciły do przedszkola.

 • Dzień Komisji Edukacji Narodowej

  11.10.2018

  11 października był w naszym przedszkolu wyjątkowym dniem. Na twarzach pań Dyrektor, pań nauczycielek oraz pracowników obsługi pojawiły się jeszcze większe niż na co dzień uśmiechy, a serca zabiły mocniej. Ten pogodny i ciepły nastrój zawdzięczamy naszym podopiecznym z grupy Tygryski, którzy pięknie zaprezentowali dla wszystkich zaproszonych gości, specjalnie przygotowane na tę okazję występy. Pani Dyrektor złożyła nauczycielom ciepłe życzenia radości i sił, których z pewnością nie zabraknie nam na kolejne miesiące. Dopełnieniem tej szczególnej uroczystości były piękne róże, które przedstawiciele Rady Rodziców, także obecni na uroczystości, wręczyli wszystkim nauczycielkom i pracownikom przedszkola. Do kwiatów dołączyli serdeczne życzenia, za które również serdecznie dziękujemy.

 • 20.09.2018

  Dzień Przedszkolaka, to niewątpliwie jeden z tych dni w kalendarzu, na który dzieci czekają w naszym przedszkolu przez cały rok.

  Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor, która złożyła wszystkim przedszkolakom życzenia.
  Niemal przez cały dzień dzieci korzystały z takich atrakcji jak: zjeżdżalnia, dmuchany plac zabaw, walec na wodzie, suchy basen z piłeczkami. To nie był koniec niespodzianek tego dnia, bo na dzieci czekali jeszcze strażacy którzy, zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki. Dzieci mogły go z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Każdy przedszkolak poszedł do domu radosny i dumny, bo bycie przedszkolakiem to wielka rzecz. Impreza udała się znakomicie! Przyniosła ogromną radość i niezapomniane wrażenia.

 • 01.10.2018

  Dnia 1 października 2018 r. obchodzony był w naszym przedszkolu po raz kolejny Dzień Muzyki. Gościliśmy wybitnych muzyków z programem artystycznym pt. " Instrumenty ze wszystkich stron swiata". Dzieci poznały instrumenty, ich nazwy oraz zapoznały się z ich brzmieniem. Była możliwość indywidualnej gry na instrumentach, wspólne śpiewanie piosenek oraz zabawy ruchowe przy dźwiękach muzyki z całego świata. Koordynatorem spotkania była pani Agnieszka. Zabawa była wyśmienita, a dzieci radosne i zadowolone.

 • Spotkanie z dentystą

  16.05.2018

  Wszystkie przedszkolaki wiedzą jak dbać o zęby, ale tej wiedzy nigdy za mało. W związku z tym zaprosiliśmy dziś do naszego przedszkola pana stomatologa. Tłumaczył on dzieciom, jak należy dbać o higienę jamy ustnej, w jaki sposób i ile czasu należy czyścić zęby. Przedszkolaki dowiedziały się, że słodycze można jeść bez większej szkody dla zębów, ale….. raz w jednej porcji. Potem należy je oczywiście porządnie wyszorować. Wielkim zainteresowaniem dzieci cieszył się model szczęki. Dzieci zapoznały się także z rodzajami szczoteczek do zębów. Celem spotkania było przybliżenie sylwetki dentysty, zapoznanie ze sposobami dbania o zęby, zmniejszenie obawy przed wizytą w gabinecie dentystycznym oraz zachęcenie dzieci do kontroli zębów. Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt z przedszkolaków nie będzie bał się wizyty u stomatologa, a jak należy dbać o zęby zapamięta na zawsze.

 • Spotkanie z myśliwym

  27.02.2018

    W dniu 27 lutego br. dzieci z naszego przedszkola spotkały się z myśliwym Koła Łowieckiego Darz Bór ze Zbydniowiu P. Szczęchem . Nasze przedszkolaki z zaciekawieniem przysłuchiwały się opowiadaniom: czym zajmują się myśliwi, jakie zwierzęta można spotkać w naszych lasach, rozwiązywały zagadki, oglądały myśliwskie trofea i eksponaty.

  Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały  słodkie "co nie co" i kolorowanki.

   

Wiadomości

Kontakt

 • Przedszkole nr 5 im. Juliana Tuwima
  37-464 Stalowa Wola
  Mieszka I-go 5
 • 15 844 03 25

Galeria zdjęć