• Historia

• Historia naszego przedszkola sięga okresu tuż po II wojnie światowej. Pod patronatem tutejszej Parafii prowadzona była przez siostry zakonne Ochronka, która zajmowała budynek przy ulicy Zielonej.

Kierownikiem placówki była przez 18 lat Pani Władysława Fusiek, a początki przedszkola sięgają lat 1961/1962.
          W latach 1974-1982 Przedszkole przeniesiono na ulicę Polną 11, gdzie od roku 1979 placówką kierowała Pani Dyrektor mgr Zofia Piszkiewicz.

Od 1983 do 1997 roku przedszkole znajdowało się w Zamku Lubomirskich przy ul. Sandomierskiej 1 – obecnie mieści się tam Muzeum Regionalne Stalowej Woli. Sale i pomieszczenia mieściły się na parterze budynku, natomiast piętro zajmowały klasy I-III Szkoły Podstawowej Nr 9. Przedszkole miało wspólną ze szkołą: kuchnię, jadalnię i plac zabaw.

Lata 90-te niosące ze sobą zmniejszenie liczebności dzieci doprowadziły do przeniesienia placówki do budynku, gdzie mieściło się przedszkole kolejowe, które zostało w tamtym okresie zlikwidowane. Dnia 19 lutego 1998 roku nastąpiło oficjalne otwarcie Przedszkola Nr 5 w budynku przy ulicy Mieszka I –go 5.

W 2003 roku Dyrektorem Przedszkola została Pani mgr Teresa Kochan.

Od tego czasu przedszkole przeszło liczne renowacje i modernizacje budynku i pomieszczeń. Plac zabaw zmienił swój wizerunek, zostając wyposażony w zabawki i sprzęt ogrodowy zgodnie z wymogami bezpieczeństwa, liczne krzewy i drzewka.W przedszkolu mieszczą się obecnie sale do zabaw, kuchnia, dobrze zagospodarowana piwnica. Na poddaszu kancelaria, księgowość, pokój nauczycielek, szatnia dla personelu oraz sala do zajęć indywidualnych z dziećmi. W 2006 roku wygospodarowano dodatkowe pomieszczenie do zabaw relaksacyjnych, w którym w roku szkolnym 2007/2008 utworzono czwarty oddział dla dzieci. Dzięki temu można było przyjąć do placówki większą liczbę dzieci ,a liczba miejsc zwiększyła się z 65 do 81. Dnia 4 czerwca 2008 roku placówka przyjęła imię Juliana Tuwima i znany wszystkim dzieciom bajkopisarz został naszyn patronem.