Poznajmy się

budynek przedszkola

Przedszkole Nr 5 im. Juliana Tuwima

jest placówką publiczną, o wieloletniej tradycji. Usytuowanie naszego przedszkola w niewielkiej odległości od rynku i ulic, ale w miejscu ustronnym, cichym i bezpiecznym jest niezaprzeczalnym atutem naszej placówki.lPlac zabaw wyposażony jest w bezpieczne, atrakcyjne urządzenia zabawowe: huśtawki, karuzele, domki i podesty do pokonywania przeszkód i do wspinania się oraz piaskownicę. Dzieci mają dużo miejsca do zabaw ruchowych, do gry w piłkę i innej aktywności ruchowej. Na całym placu przedszkolnym jest dużo zieleni, drzew i krzewów. Otaczająca zieleń stwarza piękne otoczenie i swoisty mikroklimat. Budynek przedszkola każdego roku poddawany jest remontom tj. wymiana okien, dachu , malowanie sal i innych pomieszczeń. Stale czuwamy nad jakością naszej placówki - pragniemy aby była ona jak najlepiej oceniana przez naszych klientów - rodziców  i dzieci.  Przedszkole posiada wykwalifikowaną, bardzo życzliwą, troskliwą, opiekuńczą kadrę pedagogiczną, w której skład wchodzi 6 nauczycielek. Wszystkie nauczycielki posiadają wyższe wykształcenie pedagogiczne oraz dodatkowe kursy kwalifikacyjne, a niektóre z nich - studia podyplomowe. W swej pracy z dziećmi nauczycielki wykorzystują swoje różnorodne umiejętności takie jak śpiew, taniec, uzdolnienia plastyczne. Pozostały personel administracyjno - obsługowy stanowi 10 - osobowa załoga, która w nie mniejszym stopniu, poprzez swoją pracę stara się zaspokoić wszystkie dziecięce potrzeby.

Nasze przedszkole kieruje się zasadami wynikającymi z Konwencji Praw Dziecka oraz powszechnie przyjętymi wartościami uniwersalnymi takimi jak; prawda, dobro, piękno, przyjaźń.

Wspieramy rodzinę w ukierunkowaniu rozwoju dziecka, zgodnie z możliwościami rozwojowymi w korelacji ze środowiskiem społeczno-kulturowym i przyrodniczym.

Co nas wyróżnia?

• 1.Jesteśmy przedszkolem o imieniu Juliana Tuwima.
  • 2.Posiadamy piękny i dobrze wyposażony plac zabaw.
  • 3.Mamy stałą, bardzo dobrze wyszkoloną kadrę pedagogiczną.
  • 4.Dbamy o  zdrowie – Posiadamy Wojewódzki Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie.
  • 5.Realizujemy program zajęć ruchowych i sportowych – to propozycja gier, zabaw, ćwiczeń, elementów tańca.
  • 6.Promujemy zdrowe żywienie- uczymy dzieci zasad właściwego odżywiania, serwując i przyzwyczajając dzieci do pełnowartościowych, zdrowych posiłków.
  • 7.Wspomagamy dzieci leworęczne w przygotowaniu do pisania.

Rozwijamy talenty i umiejętności dzieci poprzez udział w różnorodnych konkursach , olimpiadach i uroczystościach. Rozwijamy talenty:

• plastyczne - dzieci tworzą róznorodne dzieła, różnymi technikami, środkami wyrazu i metodami
  • wokalne - w każdej grupie znajdują się talenty muzyczne i wokalne, niektóre z nich odkrywamy już w przedszkolu i troszczymy się o ich rozwój
  • taneczne - ruch jest naturalną potrzebą każdego dziecka, a ruch przy muzyce daje dużo radości i zadowolenia
  • matematyczne - wśród przedszkolaków zauważa się wybitne, ścisłe umysły, które z pasją rozwiązują zadania problemowe i matematyczne
  • sportowe - przedszkole promuje zdrowie przede wszystkim przez ruch, wykorzystujemy do tego dobrze wyposażony i utrzymany wspaniały ogród przedszkolny, a dzieci chętnie z niego korzystają rozwijając talenty lekkoatletyczne i piłkarskie oraz nabywając ogólną sprawność ruchową.

Wszystkie dzieci mają mozliwość rozwoju i prezentacji swoich umiejętności podczas występów i prezentacji na uroczystościach przedszkolnych i w środowisku - w pobliskich szkołach, a także w miejskim i spółdzielczym domu kultury, na  uroczystościach i imprezach plenerowych na terenie miasta.

Występy dzieci i popisy taneczne, wokalne cieszą się popularnością w środowisku lokalnym - przedszkolaki potrafią uatrakcyjnić swoimi występami każdą uroczystość. Dzieci chętnie, ale z wielkimi emocjami prezentują swoje umiejętności.