• Promocja zdrowia

Przedszkole promujące zdrowie to placówka , która w szczególny sposób propaguje zdrowy styl życia wśród dzieci, wyposaża wychowanków w wiedzę i umiejętności niezbędne do podejmowania wyborów dla poprawy własnego zdrowia, kształtuje w dzieciach poczucie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych, prowadzi wszechstronną edukacje propagującą zdrowie , włącza do działań prozdrowotnych zarówno dzieci uczęszczających do przedszkola jak również rodziców i społeczność lokalna.
          Mając na uwadze wszystkie te aspekty, a także świadomość iż wiek przedszkolny dla człowieka jest tym momentem w którym kształtują się jego obecne i przyszłe zachowania prozdrowotne nasze przedszkole przystąpiło do Wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie - województwo podkarpackie. Zdobyliśmy Regionalny Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie, a w listopadzie 2009 r. przedszkole otrzymało Wojewódzki Certyfikat Przedszkola Promującego zdrowie.